Ceny mieszkań wystawionych na sprzedaż we Włocławku są już bardzo wysokie. Trudno otrzymać na ich zakup kredyt. Banki dokładnie sprawdzają zdolność kredytową przyszłego kredytobiorcy. Ważna jest branża, w której pracuje i sytuacja rodzinna. Wymagany przez bank wkład własny w wysokości 20% wartości kredytu często oddala klientów od zakupu mieszkania.
Włocławek Nieruchomości
Na rynku wtórnym dostępne są mieszkania gotowe od razu do zamieszkania, jednak ceny ich nie są dużo niższe. Obecnie w mieszkania inwestują osoby posiadające oszczędności. Niskie oprocentowanie lokat bankowych nie zachęca do trzymania gotówki w banku. Inwestycja w nieruchomości zawsze się opłaca. Szczególnie, jeżeli chodzi o inwestycje wieloletnie.
Nowoczesne rozwiązania wpływające na obniżenie rachunków za ogrzewanie skutecznie wpłyną na wysokość czynszu. Jednak cena ich zakupu będzie bardzo wysoka. Zanim rynek ustabilizuje się i materiały energooszczędne stosowane przy budowaniu domów będą tańsze. Ich cena ma bezpośredni wpływ na ostateczną wartość mieszkania lub domu oferowaną w sprzedaży.
W roku 2021 i 2022 na rynku dostępne będą jeszcze mieszkania, których budowa rozpoczęła się przed wejściem w życie nowych przepisów Zapewne po 2022 w sprzedaży będą już tylko energooszczędne. Jak wysoką cenę osiągną trudno dzisiaj przewidzieć. Niewątpliwie będą droższe od tych, które obecnie są w sprzedaży.
Inwestorzy w cenie za metr kwadratowy zawrą wszystkie koszty związane z ich budową, także dostosowaniem do normy WT2021. Koszty instalacji energooszczędnych i użyte odpowiednie materiały budowlane będą miały bezpośredni wpływ. W ślad za tym pójdą w górę ceny mieszkań z rynku wtórnego, pomimo, że nie będą energooszczędne.
Nieruchomości Włocławek
Właściciele dając niewiele niższą cenę zapewne z łatwością będą mogli je sprzedać. Spełniając warunki techniczne z 2021 roku inwestorzy będą musieli zastosować dwie metody – zbudować bardziej szczelny, energooszczędny dom i wyposażyć go w rozwiązania wykorzystujące energię odnawialną. Skorzysta na tym środowisko naturalne, ale także sami użytkownicy budynków. Mniejsza utrata ciepła oznacza bowiem niższe koszty utrzymania domu, a także zwiększony komfort cieplny.